Nautilus najlepszy w I rundzie Pucharu Polski

Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zawodnicy „Klubu Sportowego Nautilus-Jastrzębie” zwyciężyli w klasyfikacji generalnej I Rundy Klubowego Pucharu Polski, który w dniach 17-18.03.2012 rozgrywany był w Obornikach Wielkopolskich.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej konkurencji. W zespole Stowarzyszenia „Klub Sportowy Nautilus-Jastrzębie” najlepiej wypadli: w najmłodszej kategorii wiekowej (Kat. E) Mikołaj Piątek zdobył 2 srebrne medale, a jego kolega Hubert Dyrszka  trzy medale brązowe. W tej samej kat. wiekowej dziewcząt Zuzanna Rzepka zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal, a jej koleżanka Klaudia Gorys dwa brązowe medale co było wielka niespodzianką tych zawodów. W kategorii D jedyna medalistką w naszej drużynie była Aleksandra Łotecka, która zdobyła jeden srebrny i jeden brązowy medal.

W następnej kategorii wiekowej (kat. C) najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Kamil Kern zdobywając jedyny złoty medal w naszym zespole na dystansie 50 m PW z czasem 0:17,63 - to jego najlepszy wynik i tylko 0,2 s brakuje mu teraz do Rekordu Klubu. Kamil zdobył jeszcze jeden medal srebrny. Bardzo dobrze wypadł również Jakub Dyrszka zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal. W najstarszej kategorii juniorów (Kat. B) medale dla nas zdobywali Sebastian Nalepka – srebro na 400 m PP z czasem – rekordem życiowym 3:37,69.

Ania Dziadek poprawiając Rekord Klubu w swojej kat. wiekowej wywalczyła brązowy medal na 100 m BF z czasem 0:52,66  uzyskując minimum do Kadry Polski. Bardzo dobry wynik zdobywając srebrny medal uzyskała Olga Niedzielska w wyścigu na 400 m PP z czasem 3:44,63 bardzo zbliżyła się do rekordu klubu, który jest nie poprawiony jest już od 10 lat. Mamy nadzieję , że niebawem jej się to uda a wynik który uzyskała jest również minimum do Kadry Polski.

W rywalizacji seniorów nasi zawodnicy: Adrian Winiarski, Monika Górska i Sandra Rogalska zdobyli po jednym medalu brązowym. Nasi zawodnicy zdobyli również medale w wyścigasz sztafetowych i tak w kat. młodzieżowej nasze dziewczynki wywalczyły srebrny medal, a chłopcy brązowy.  W sztafetach „OPEN” nasz  sztafeta kobieca wywalczyła brązowy medal.

Rozegrana została jeszcze jedna konkurencja sztafetowa w ramach Pucharu Burmistrza Obornik Wielkopolskich w której to nasza mieszana drużyna w składzie Zuzanna Rzepka, Sandra Rogalska, Ania Dziadek, Sebastian Nalepka, Kamil Kern oraz Łukasz Czajka wywalczyła po bardzo zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

W całych zawodach nasi zawodnicy poprawili wiele rekordów życiowych, co dobrze rokuje przedkolejną rundą KPP. Po wynikach I rundy widać, że będzie bardzo zacięta rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej KPP, którego finał odbędzie się w listopadzie na naszym obiekcie w Jastrzębiu.