Pisarczyk zrobiła furorę na Pucharze Świata

2014-10-30, Autor: mkor, źrodło: Nautulis
Znakomicie zaprezentowali się pływacy klubu Nautulis Jastrzębie podczas finału Pucharu Świata w Olsztynie. Prym na zawodach wiodła Amelia Pisarczyk, która zdobyła trzy złote medale!

Pisarczyk startowała w zawodach, gdzie zawodnicy korzystają z dwóch płetw. Najpierw wygrała na dystansie 50m z czasem 23 sekundy.

Drugi dzień to kolejna dominacja Amelii Pisarczyk. Tym razem po złoto sięgnęła na dystansie dwa razy dłuższym, na którego przepłynięcie potrzebowała 50 sekund. Pisarczyk była bezkonkurencyjna również na 200m i w efekcie zgarnęła aż trzy złote medale!

Nautulis w klasyfikacji medalowej tych zawodów uplasował się na 6. miejscu, co na 60 startujących ekip jest wynikiem godnym podkreślenia.

W klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata Amelia Pisarczyk wywalczyła rzutem na taśmę 3. miejsce - było to jedyne miejsce na podium wywalczone przez polskich sportowców - podobnie jak 3. miejsce całej naszej drużyny juniorek.

- Dlatego udział w Pucharze Świata nalezy uznać za bardzo udany i dający dobre nadzieje na przyszłość - cieszą się w jastrzębskim klubie.