Pływanie: pobił dotychczasowe wyniki

Spory sukces w zawodach w Gliwicach odniósł pływak H2O Jastrzębie-Zdrój, Piotr Mosoń.

Na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach został zorganizowany Drużynowy Wielobój Pływacki województwa śląskiego 10- i 11-latków. Najlepszym zawodnikiem punktacji FINA wśród 10-latków okazał się wychowanek Sekcji Pływackiej H2O Jastrzębie-Zdrój, Piotr Mosoń.

W Gliwicach jastrzębski pływak trzykrotnie stanął na drugim miejscu podium (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym) oraz raz wygrał – na 100 m stylem zmiennym. Mosoń pobił swoje dotychczasowe wyniki i wywalczył pierwszą pozycję w ogólnej klasyfikacji. Warto dodać, że trenerem zawodnika jest Adam Konarski.