Porażka JKH w meczu z Sanokiem. W piątek wyjazdowe starcie z Unią Oświęcim

Po zwycięstwie z GKS-em Tychy w rzutach karnych hokeiści JKH GKS Jastrzębie podejmowali na Jastorze drużynę Ciarko PBS Bank STS Sanok. Z tego pojedynku zwycięsko już jednak nie wyszli.

Obydwie drużyny narzuciły sobie dość szybkie tempo gry grając jednocześnie bardzo czysto. W premierowej odsłonie sędziowie nie mieli żadnych powodów, by któregoś z zawodników wysłać na ławkę kar. Niewiele pracy mieli również bramkarze. W 11. minucie z pozoru niegroźny strzał Joni Tuominena zaskoczył Davida Zabolotnego i goście objęli prowadzenie. Po dwóch minutach powinien być remis, ale Michal Plichta w sytuacji "oko w oko" z Jasonem Missiaen'em nie trafił do bramki. Waleczny napastnik JKH zrehabilitował się w 18. minucie, gdy z najbliższej odległości posłał krążek pod poprzeczkę i po dwudziestu minutach gry JKH remisował z Sanokiem 1:1.

Po przerwie gospodarze stanęli przed idealną szansą, by wyjść na prowadzenie. W 23. minucie Sylvester Bzdyl sfaulował Radosława Nalewajkę, za co otrzymał karę pięciu minut i automatycznie karę meczu. Jastrzębianie długo nie nagrali się w przewadze, bo po chwili pierwszą w sezonie karę "złapał" Leszek Laszkiewicz. Na tafli zrobiło się więcej miejsca, co wykorzystał Samuel Roberts, który mocnym strzałem po lodzie pokonał Davida Zabolotnego i Sanok odzyskał prowadzenie.

>ZOBACZ fotogalerię z meczu JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank STS Sanok<

Goście grali konsekwentnie również w trzeciej odsłonie, choć nie ustrzegli się błędów. W 46. minucie po stracie Quinna Sproule'a Mateusz Danieluk powinien doprowadzić do remisu, ale krążek po jego strzale tylko otarł się o poprzeczkę. Ta sytuacja zemściła się na miejscowych minutę później, gdy Zsolt Azari skierował gumę do bramki JKH i Sanok prowadził już 3:1. Jastrzębscy kibice liczyli zapewne na powtórkę z piątku, gdy wicemistrz odrobił dwie bramki straty do mistrza z Tychów. Tym razem udało się tylko zbliżyć do sanoczan bo w 59. minucie kontaktowego gola zdobył Patrik Stantien. To było już wszystko, na co przyjezdni pozwolili podopiecznym Roberta Kalábera. Po raz drugi w tym sezonie zespół z Podkarpacia wywozi z Jastoru komplet punktów.

Czwarta w tym sezonie jastrzębsko-sanocka konfrontacja kończy się wygraną zespołu gości. W niedzielnym meczu na Jastorze zespół z Podkarpacia po zwycięstwie 3:2 zainkasował komplet punktów. Szanse na rehabilitacje jastrzębianie dostaną w piątek 11 grudnia, kiedy zagrają na wyjeździe z Unią Oświęcim.

JKH GKS JASTRZĘBIE - CIARKO PBS BANK STS SANOK 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)