Jastrzębski nie dał rady. ZAKSA mistrzem Polski

2022-05-14, Autor: KB

Jastrzębski Węgiel przegrał w czwartym spotkaniu finałowym siatkarskiej PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Ten wynik oznacza koniec finałowej rywalizacji Mistrzostw Polski. ZAKSA ostatecznie pokonała jastrzębski klub 3:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw i zdobyła mistrzostwo Polski. W sobotnim spotkaniu zespoł Jastrzębskiego nie zdołał nawiązać walki z drużyną z Kędzierzyna.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza od Jastrzębskiego Węgla w czwartym meczu finałowym siatkarskich Mistrzostw Polski. Sobotnia przegrana Jastrzębskiego oznacza zakończenie walki o złoto. ZAKSA pokonała jastrzębski zespół w ostatecznym rozrachunku 3:1 i została Mistrzem Polski.

Sobotnie spotkanie od początku układało sie pod dyktando gości. W pierwszym secie mimo znacznej przewagi ZAKSY jastrzębska drużyna zdołała doprowadzić do wyrównania 23:23. Jednak końcówka seta należała do przyjezdnych, którzy wygrali 25:23.

W drugim secie od początku stroną przeważającą była ZAKSA. Osiągnęli nad Jastrzębskim 9 punktową przewagę w najlepszym momencie. Ostatecznie jastrzębianie przegrali tego seta 17:25.

Ostatni, decydujący set to po raz kolejny pokaz siły ZAKSY. Choć przez większość jego trwania wynik utrzymywał się remisowy to w końcówce kędzierzynianie uciekli rywalom na kilka punktów, dzięki czemu pokonali Jastrzębski 25:21, a ostatecznie 3:0 w dzisiejszym meczu.

3:0 dziś i 3:1 ostatecznie w finałowej rywalizacji o złoto - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25,17:25,21:25)