Juniorki młodsze JKS SMS Jastrzębie wicemistrzyniami województwa śląskiego

2024-02-22, Autor: kb

Juniorki młodsze drużyny JKS SMS Jastrzębie zostały wicemistrzyniami Śląska w siatkówce. Teraz pora na walkę w Mistrzostwach Polski!

W dniach 14-18 lutego w Bielsku-Białej odbył się turniej finałowy mistrzostw Śląska juniorek młodszych w siatkówce dziewcząt. Wśród sześciu najlepszych zespołów z naszego województwa nie zabrakło drużyny z Jastrzębia. Po pięciu dniach zmagań zespół prowadzony przez trenera Jarosława Bodysa zajął drugie miejsce i tym samym zdobył srebrny medal. Jest to historyczny, pierwszy medal na Śląsku dla klubu ze szkoły przy ulicy Piastów 15 w tej kategorii wiekowej. Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazły się: Agnieszka Rotkegel (najlepiej zagrywająca) i Lena Błachut (najlepsza rozgrywająca).

Dzięki temu sukcesowi kolejny raz drużyna dziewcząt z Jastrzębia będzie reprezentowała nasze województwo w turnieju ogólnopolskim. W dniach 1-3 marca wyjedzie do Łasku gdzie rozegra turniej 1/8 mistrzostw Polski.

Warto dodać, iż obecny rok jest najlepszym w wykonaniu zawodniczek klubu. Juniorki zakończyły zmagania na wysokim szóstym miejscu w województwie, wspomniane juniorki młodsze zdobyły srebrny medal, a młodziczki awansowały do turnieju finałowego i rozegrają swoje finały w Dąbrowie Górniczej będąc jednym z czterech najlepszych zespołów na Śląsku.