Nautilus drugi w Klubowym Pucharze Polski

W dniach 15-16 października odbyła się trzecia runda Klubowego Pucharu Polski w Toruniu na którą tradycyjnie wstawił się Klub Sportowy Nautilus. W Trzeciej rundzie udział wzięło prawie 200 zawodników z 14 klubów.

Zwyciężył Delfinek Chodzież, który wywalczył 33 złote, 22 srebrne i 18 brązowych medali. Drugą pozycje zajął Nautilus zapisując na swoje konto w sumie 49 krążków, w tym 16 złotych, 22 srebrne i 11 brązowych. Trzecie miejsce zajęła Laguna 24 Toruń, która zdobyła 11 złotych, 13 srebrnych i 16 brązowych medali. Czwarte  miejsce zajęli  pływacy z Olecka a za nimi byli  pływacy z  Jastarni, Kościerzyny, Torunia , Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Gdyni, Poznania i Garczyna.

Jastrzębie godnie reprezentowało 24 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kategorie "E" dziewcząt reprezentowały dwie zawodniczkI. Sonia Kiliszewska świetnie poradziła sobie ze swoimi rywalkami na dystansach 400 m PP i 200m PP gdzie zajmowała pierwszą pozycję na podium. Na dystansie 100 m PP została pokonana przez swoją rywalkę z OSN AMFIPRION Olecko i musiała zadowolić się drugą pozycją . Tatiana Oszkiel dobrze poradziła sobie na dystansie 400 m PP gdzie była trzecia .Z kolei dystans 50 m BF pokonała jako czwarta, a na 100m BF była piąta.

W kategorii "E" chłopców świetnie spisali się : Miłosz Mik , Jakub Pelaczyk i Jakub Szajter. Ten ostatni był nie do pokonania na dystansie 100 m PP gdzie z czasem 58,51 zdobył złoto. Dystans 50 m BF dał mu drugą pozycję ,a w konkurencji 50 m PP był trzeci. Miłosz Mik dobrze zaprezentował się w konkurencji 100 m PP , gdzie zajął drugą lokatę, natomiast czwarty był na dystansach 50 m PP i 200 m PP. Na trzecim miejscu ulokował się Jakub Pelaczyk w konkurencji 400 m PP. Jego starty na dystansach 100 m PP i 200 m PP pozwoliły zająć mu piątą lokatę.

Kategorię "D" reprezentowały cztery zawodniczki. Pacyna Emilia, trzykrotnie stawała na podium. Pierwsze miejsce zdobyła w swojej ulubionej konkurencji 100 m BF. Drugie lokaty wywalczyła na dystansach 50 m BF i 200 m BF. Oszkiel Wiktoria w zaciętym wyścigu na 25 m PW zajęła druga lokatę, w wyścigach na 50 m BF i 200 m BF zajęła pozycję tuż za podium. Magdalena Gorys dobrze wystartowała w konkurencji 25 m PW uzyskując czas 10.96. Natomiast jej starsza o rok koleżanka, Magdalena Brychcy otarła się o podium zajmując na dystansie 100 m PP czwartą lokatę, ustanawiając zarazem swój rekord życiowy.

W tej samej kategorii wiekowej w zaciętej rywalizacji   mężczyzn dobrze poradzili sobie Dyrszka Hubert, Giba Filip oraz Łukasz Majda. Hubert Dyrszka na dystansie 200 m PP pokazał się z jak najlepszej strony , gdzie pokonał swoich rywali i zdobył złotą pozycję, jednak w konkurencjach na 100 m PW i 400 m PP jego rywal Jesiołowski Oliwier z Delfinka Chodzież był nie do pokonania i Hubert Dyrszka musiał zadowolić się drugą lokatą. W konkurencjach 100 m PP i 200 m PP srebrną pozycję zajął Giba Filip , w starcie na dystansie 200 m BF z czasem 2:08,75 otarł się o podium. Majda Łukasz w wyścigu na 25 m PW i 50 m PP zdobył drugie miejsce na podium, w konkurencji 50 m BF z czasem 24,41 zajął trzecią pozycję i cenne punkty dla klubu.

W kategorii "C" oczywiście nie mieliśmy się czego obawiać. Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys ,Martyna Gajór , Błażej Gałkowski , Krystian Albrecht i Rafał Granat to zawodnicy którzy nie raz pokazali na ile ich stać .Najlepszą zawodniczką w tej kategorii niezmiennie okazała się Zuzanna Rzepka, która w swoich konkurencjach była nie do pokonania. Trzy pierwsze dobrze punktowane lokaty dały jej możliwość uzyskania pierwszego miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Jej Klubowa koleżanka Klaudia Gorys zdobyła dwie pierwsze pozycje ,pokonując swoje rywalki na dystansie 100 m BF i 200 m BF. W konkurencji 50 m PW uzyskała czas 19,74 co pozwoliło jej uzyskać drugie miejsce na podium. W niezłej formie była też Martyna Gajór, która na dystansie 100 m PW i 50 m PP zdobyła trzecie pozycje. Tuż za podium była w konkurencji 50 m BF uzyskując czas 25,10.

Świetne wyniki uzyskał nasz zawodnik na co dzień trenujący w Olecku – Błażej Gałkowski , który we wszystkich swoich startach zdobył pierwsze miejsce, jednak w klasyfikacji indywidualnej był drugi. Albrecht Krystian również odnotował dobre starty. W wyścigach na 100 m PW i 100 m PP zajął pierwsze lokaty , niestety w konkurencji 50 m PW utrzymał się na drugiej pozycji , zaraz   za Gałkowskim. Granat Rafał we wszystkich konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Dodatkowo w zaciętej walce z Gałkowskim na dystansie 50 m PP zajął drugą pozycję . Na dystansie 50 m PW był tuż za podium, a w konkurencji 50 m BF zajął piątą lokatę .

W kategorii "B" kobiet świetnie spisała się Leoniuk Oliwia która dwukrotnie zdobyła brązowe medale w konkurencji 50 m PP i 100 m PP. Natomiast w konkurencji 200 m PP otarła się o podium. Kowalczyk Łukasz po dość długiej przerwie powrócił by reprezentować Kategorię "B" mężczyzn. W konkurencji 50 m BF był pierwszy ,dystans 100 m BF pokonał jako drugi.

W najstarszej kategorii "A" reprezentowało nas czterech zawodników: Kern Dominika, Dyrszka Jakub, Grabarczyk Olaf oraz Obracaj Krystian. W starcie na 200m BF Kern Dominka wywalczyła srebrny krążek, na dystansie 50m bf otarła się o podium. A w wyścigu na 100 m BF była piąta.Dyrszka Jakub po zaciętej walce seniorów w konkurencjach 50 m PW i 100 m PW wywalczył drugą pozycję, w konkurencji 100 m PP był tuż za podium. Grabarczyk Olaf w konkurencji 200 m Bf w zaciętej walce z rywalami uzyskał trzecią lokatę. W konkurencjach 50 m BF i 100 m BF zajął piątą pozycję.Obracaj Krystian dobrze popłynął w starcie na 50 m Bf   uzyskując czas 20,95 wywalczył srebrny krążek. W starcie na 100 m Bf z czasem 46,59 otarł się o podium .

Po trzech rundach Klubowego Pucharu Polski Nautilus zajmuje w klasyfikacji punktowej drugą pozycję z 93938 punktami. Prowadzi Delfinek (101919 punktów), a trzecia jest Laguna 24 Toruń (86161 punktów).