Mnóstwo medali naszych pływaków w Poznaniu

2013-10-17, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
KS Nautilus – Jastrzębie Zdrój zajął II miejsce podczas kolejnej edycji klubowego pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W zawodach wystartowało 18 pływaków z naszego miasta.

Jastrzębianie w sumie zdobyli 26 medali indywidualnych i 3 w wyścigach sztafetowych. Ustąpili miejsca tylko drużynie Laguny Toruń.Zawodnicy rywalizowali w tzw. płetwonurkowaniu sportowym. Znakomity wynik uzyskała Zuzanna Rzepka, która pokonała 25 metrów pod wodą na bezdechu i pobiła rekord Polski.Niestety, z uwagi na awarię elektroniki w trakcie tego wyścigu czas został zmierzony ręcznie i rekord nie może być oficjalnie uznany. Warto też odnotować, że Amelia Pisarczyk uzyskała minimum do reprezentacji Polski na 2014 rok.