Młodzi pływacy jastrzębskiego Nautilusa z medalami Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży

2016-03-07, Autor: ps, źródło: KS Nautilus
Klub Sportowy Nautilus z Jastrzębia-Zdroju wziął udział w I rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Drużyna zdobyła II miejsce ustępując ekipie z Czech i wyprzedzając drużynę ze Słowacji.

W zawodach tych uczestniczyło 20 zawodników i zawodniczek Nautilusa, a wśród nich:

Dziewczęta:  Lotko Maja, Granat Martyna, Kiliszewska Sonia, Oszkiel Tatiana, Gorys Magdalena, Pacyna Emilia, Oszkiel Wiktoria, Brychcy Magdalena, Dziura Marta, Gajór Martyna , Kiliszewska Stefania, Gorys Klaudia i Rzepka Zuzanna.

Chłopcy: Kruszyk Bartosz, Szajter Jakub, Dyrszka Hubert, Czarnowski Patryk, Granat Rafał, Łabędź Błażej, Kosmowski Jakub.

>ZOBACZ fotogalerię z I rundy Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy<

W najmłodszej kategorii wiekowej E0 dziewcząt (do 9 lat) wspaniale wypadła Maja Lotko, która trzykrotnie stawała na podium uzyskując ostatecznie 3. miejsce w wieloboju, natomiast w kategorii E0 chłopców znakomicie spisał się Bartosz Kruszyk, który uplasował się na drugim miejscu w wieloboju.

W kategorii E dziewcząt (10-11 lat) bardzo dobre wyniki uzyskały dwie reprezentantki KS Nautilus. Najlepszą okazała się Sonia Kiliszewska, która w wieloboju zdecydowanie zwyciężyła (pierwsza na 200 m PP i 100 m PP, natomiast na 50 BF zajęła czwartą pozycję). Jej klubowa koleżanka Tatiana Oszkiel, która w indywidualnych konkurencjach trzykrotnie uzyskała srebro, w wieloboju uplasowała się na 3. miejscu. W tej samej kategorii  wiekowej bardzo dobrze wypadł Jakub Szajter - 2. miejsce w wieloboju. Jakub na dystansie 50 m BF był pierwszy.

Bardzo dobrze w kategorii D chłopców (12-13 lat) zaprezentował się Hubert Dyrszka, który w wieloboju wywalczył 3. miejsce i wygrał na dystansie 100 m PP z czasem 0:50,08. Zawodnik ten wywalczył 2. miejsce na dystansie  400 m PP. Nieco słabiej poszło dziewczętom w tej kategorii - dużą niespodzianką było zdobycie brązowego medalu w wyścigu na 50 m BF przez Martę Dziurę.

W najstarszej kategorii wiekowej w ramach ŚPM, w kategorii C dziewcząt, wyśmienicie pływała Zuzanna Rzepka, która w wieloboju uzyskała 1. miejsce (poprawiając Rekord Klubu na 400 m PW z czasem 3:49,44), podobnie jak na 100 m PP. Dystans 50 m BF przepłynęła z drugim wynikiem. Klaudia Gorys wywalczyła w wieloboju 2. miejsce (w startach indywidualnych zdobyła komplet medali – złoto na 50 m BF, srebro na 100 m PP i brąz na 400 m PW). Wśród chłopców z kategorii C dwóch zawodników zdobyło medale - Jakub Kosmowski na dystansie 100 m PP wywalczył srebrną pozycję, a Rafał Granat po bardzo zaciętej walce na dystansie 50 m BF wywalczył brązowy medal.