Hokej: JKH demoluje Polonię Bytom

2013-11-13, Autor: mkor, źródło: JKH
Polonia Bytom jest wyjątkowo wygodnym przeciwnikiem dla zawodników Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Tym razem nasz zespół wygrał z beniaminkiem 6:1.

Bez Slipczenki, za to z Przemysławem Odrobnym w bramce zaczęli mecz hokeiści JKH. I był to początek dość niemrawy.Na prowadzenie, już w 5 minucie gry, gości wyprowadził Filip Stoklasa.Ta bramka zadziała na podopiecznych Mojmira Trliczika jak płachta na byka. Gospodarze ruszyli po zwycięstwo.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji dla JKH trafili Szymon Marzec i dwa razy Mateusz Danieluk. Ten ostatni, z konieczności, grał w tym meczu zarówno w obronie, jak i w ataku.

Druga część meczu zaczęła się od szybkiego trafienia Macieja Urbanowicza, który zaledwie 49 sekund po wznowieniu gry zdołał pokonać Tomasza Witkowskiego. Jeśli ktoś myślał, że bytomianie poddadzą się bez walki, był w błędzie. Mimo straty trzech goli goście śmiało atakowali. Kilkakrotnie zagrozili bramce Przemysława Odrobnego, który ze swoich obowiązków wywiązywał się wyśmienicie.

Zobacz fotogalerię z meczu >>

W trzeciej tercji, dzieła zniszczenia Polonii dopełnili Richard BordowskiRadek Prochazka. Obaj podzielili się bramkowym łupem w przeciągu 60 sekund.

Jastrzębianie mają patent na drużynę z Bytomia. W tym sezonie pokonali ją już trzeci raz. W następnej kolejce nasi zawodnicy pojadą na mecz MMKS Podhale Nowy Targ, więc jest duża szansa na kolejne zwycięstwo. Spotkanie zaplanowano na piątek, 15 listopada.

JKH GKS Jastrzębie - TMH Polonia Bytom 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
0:1 (04:17) Filip Stoklasa - Gleb Łucznikow, Dawid Maciejewski (5/4)
1:1 (10:24) Szymon Marzec - Damian Kapica, Łukasz Nalewjaka
2:1 (11:01) Mateusz Danieluk - Richard Kral, Łukasz Nalewajka
3:1 (19:09) Mateusz Danieluk - Richard Kral
4:1 (20:49) Maciej Urbanowicz - Szymon Marzec, Kamil Górny
5:1 (45:49) Richard Bordowski - Mateusz Danieluk, Richard Kral (5/4)
6:1 (46:45) Radek Prochazka - Daniel Minge, Mateusz Danieluk

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Górny, Labryga (2'), Bordowski (2'), Kral, Danieluk (2') - Marzec, Bryk (4'), Kulas, Prochazka, Urbanowicz - Minge, Kostek, Ł. Nalewajka, Kapica, R. Nalewajka.

Polonia Bytom: Witkowski - Owczarek (4'), Vrana (2'), Fabry, Akins (2'), Salamon - Kantor (2'), Maciejewski, Łucznikow, Meidl, Stoklasa - Stępień (4'), Kłaczyński, Wróbel, Stasiewicz (2') - Bajon, Wieczorek.