Jastrzębianin wygrał eliminacje do Mistrzostw Polski w biegu na 600 m

W Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które zarazem są eliminacjami do Mistrzostw Polski, Kamil Swalski zwyciężył w biegu na 600 metrów. Dobre wyniki osiągnęli także pozostali zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się kilka dni temu w Bielsku Białej były szczęśliwe dla zawodników jastrzębskiego Klubu Biegacza. Przede wszystkim dlatego, że Kamil Swalski wywalczył eliminacje do Mistrzostw Polski w biegu na 600 metrów.

Po wolnych pierwszych 200 metrach Kamil zdecydował się wyjść na prowadzenie, którego już nie oddał do mety powiększając swoją przewagę nad rywalami. Osiągnął czas 1:33.07. Już 24 września Swalski wystartuje na swoich pierwszych Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w Słubicach.

Swój występ będą równie dobrze wspominać Antonia MichalakDominika Szulik. Potwierdziły, że należą do czołówki w makroregionie (Śląsk, Opole). Pierwsza z nich zdobyła piąte miejsce w sprincie na 100 metrów. Natomiast Dominika w biegu na 1000 metrów zajęła 10 lokatę. Przy okazji pokonała swój rekord życiowy.

Wyniki zawodników Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików:
- 600 m Młodzików: Kamil Swalski - złoto 1:33.07 - awans do MP,
- 100 m Młodziczek: Antonia Michalak - 5 miejsce 13.51,
- 1000 m Młodziczek: Dominika Szulik - 10 miejsce 3:11.39.