GKS remisuje z Naprzodem Rydułtowy

2012-05-26, Autor: gs

GKS 1962 Jastrzębie w spotkaniu 27. kolejki drugiej grupy śląskiej IV ligi zremisował na własnym boisku z Naprzodem Rydułtowy 1:1. Bramkę dla jastrzębian strzelił w 53. minucie Kamil Duda, a 17 minut później wyrównał Patryk Organista.

Gospodarze musieli radzić sobie w tym spotkaniu bez pauzujących za nadmiar żółtych kartek Bartłomieja Setlaka, Kamila GorzałyMarka Sobika. Mimo absencji podstawowych pomocników GKS od początku zdominował grę i już do przerwy mógł, a nawet powinien prowadzić. Jak łatwo się domyślić, zawiodła skuteczność. Nie grzeszył nią zwłaszcza Rafał Dziadek, który nie potrafił wykorzystać żadnej z kilku stuprocentowych okazji do strzelenia gola.

Przewaga gospodarzy została potwierdzona dopiero po przerwie. W 53. minucie Kamil Jadach zagrał na lewo do wbiegającego w pole karne Kamila Dudy, a ten pokonał Filipa Snopka. 3 minuty wcześniej drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca Naprzodu Paweł Gliszczyński. Prowadzanie 1:0 i gra z przewagą jednego zawodnika nie wystarczyła jednak jastrzębianom na pokonanie przedostatniej drużyny tabeli.

Goście mimo osłabienia grali lepiej niż w pierwszej połowie. W miarę upływu czasu stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką GKS-u, aż w końcu udało im się wyrównać. W 70. minucie fatalny błąd popełnił Piotr Pacholski. Obrońca pod własnym polem karnym stracił piłkę na rzecz Patryk Organisty, który znalazł się sam na sam z Szymonem Prostackim i nie miał problemów z pokonaniem go.

Jastrzębianie mogli szybko odpowiedzieć, ale strzał Dziadka obronił bramkarz, a dobitka Mateusza Piekarskiego minimalnie minęła słupek. Grający w dziesiątkę zespół z Rydułtów nie dość, że się dzielnie się bronił, to jeszce wychodził z groźnym kontrami. Po jednej z nich Sebastian Margeciok trafił w słupek, a wcześniej na posterunku był Prostacki. GKS o zwycięstwo walczył do ostatnich sekund, ale strzały Pacholskiego i Jadacha skutecznie obronił Snopek.

GKS 1962 Jastrzębie - Naprzód Rydułtowy 1:1 (0:0)
1:0 Kamil Duda '53
1:1 Patryk Organista '70

GKS:  Szymon Prostacki - Tomasz Kocerba (77' Michał Chrysteczko), Piotr Pacholski, Mateusz Wrana, Tomasz Lorenc, Kamil Duda (62' Kamil Pancer), Adrian Kopacz, Artur Mościcki, Mateusz Piekarski,  Kamil Jadach, Rafał Dziadek

Naprzód Rydułtowy: Filip Snopek - Rafał Kotala, Paweł Gliszczyński, Patryk Knura, Andrzej Buliński, Łukasz Postawka, Patryk Bielica (85' Patryk Margeciok), Krzysztof Seemann (44' Patryk Organista), Maciej Kasprzak, Mateusz Kołodziejczyk, Sebastian Margeciok

Sędzia: Tomasz Parzonka (Katowice)
Żółte kartki: Wrana, Mościcki - Gliszczyński, Bielica, Margeciok
Czerwona kartka: Gliszczyński