Hokej: rozpędzony JKH. Zwalniać nie zamierza

2013-11-23, Autor: mkor, źródło: JKH, hokej.net
9:2. Takim wynikiem JKH GKS Jastrzębie poskormiło w meczu u siebie HC GKS Katowice. Nasz zespół wraca do formy i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.

Jastrzębianie już w ciągu 14 minut piątkowego meczu, zdołali wyjść na pięciobramkowe prowadzenie. Trafienia dla JKH zanotowali: Richard Kral, Daniel Minge, Adrian Labryga (dwie) i Radek Prochazka.W drugiej tercji zespół Mojmira Trliczika zwolnił grę i pozwolił rywalom strzelić gola na 5:1. Przemysław Odrobny skapitulował po uderzeniu Adama Jaskólskiego.

W decydującej odsłonie warunki na tafli znów dyktowali jastrzębianie, strzelając w ostatnich dziesięciu minutach meczu cztery gole. W 52. minucie świetny występ hat-trickiem ukoronował Adrian Labryga. Po tej bramce Kamil Feć zastąpił między słupkami Przemysława Odrobnego. Minutę później na 7:1 podwyższył Szymon Marzec, który podczas gry w liczebnej przewadze wykorzystał ogromne zamieszanie pod bramką Katowic.

Chwilę później swoją przewagę wykorzystali katowiczanie, a największym sprytem pod bramką JKH wykazał się Filip Drzewiecki. To tylko rozjuszyło miejscowych, którzy dołożyli w końcówce jeszcze dwa trafienia. Najpierw Richard Kral, a następnie Jirzi Zdenek wygrywając pojedynek oko w oko z Nikiforem Szczerbą, ustalili wynik meczu na 9:2.

To już drugie z rzędu przekonujące zwycięstwo JKH w tym tygodniu (niedawno pokonali Cracovię 4:2 - kliknij tutaj). Zespół, który zaczął sezon mocno poniżej oczekiwań wydaje się wracać na właściwie tory. Pomoże w tym z pewnością Leszek Laszkiewicz - najlepszy obecnie strzelec PHL, który opuścił 1928 KTH Krynica i wrócił do Jastrzębia. Ponadto JKH mają zasilić jeszcze inni zawodnicy. Na liście zainteresowań przewijają się nazwiska Grzegorza PasiutaNicolasa Bescha.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 9:2 (5:0, 0:1, 4:1)

6:1 (51:33) Adrian Labryga - Łukasz Nalewajka, Jirzi Zdenek
7:1 (52:47) Szymon Marzec - Adrian Labryga, Mateusz Danieluk (5/4)
7:2 (56:27) Filip Drzewiecki - Marcin Frączek, Łukasz Podsiadło (5/4)
8:2 (58:13) Richard Kral - Maciej Urbanowicz, Tomasz Kulas
9:2 (59:54) Jirzi Zdenek

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (od 51:33 Feć) - Górny, Labryga (4'), Bordowski, Kral, Danieluk (2') - Marzec (2'), Bryk (2'), Zdenek, Prochazka, Urbanowicz - Minge, Flaszar, Łukasz Nalewajka, Kulas, Sołtys oraz Kostek.

HC GKS Katowice: Raszka (od 13:06 Szczerba) - Podsiadło, Bigos, Drzewiecki, Frączek (2'), Mikesz - Zukal, Danko, Przygodzki, Słodczyk,Szewczyk - Kostromitin, Krokosz, Bepierszcz, Szymański (2'), Jaskólski.

Kary: 10':4'.
Strzały: 45:31.
Widzów: 1 000.
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0