zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tujastrzebie.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny jastrzębskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Inspektor Pracy 2019-10-07 15:39:29

  A jednak w stosunku do pewnych POtworow Lenin kierując ich na przymusowe obozy pracy miał racje.Jaka podła,cyniczna,zepsuta postacia trzeba było być aby zamiast chronić zatrudnianych tu na Śląsku bez ferii,wakacji od najmłodszych lat,pracujących w naprawdę nieb i szkodl warunkach pracy to zmuszać te osoby do tyrania z sobot i swietami bez dni zam wolnymi jak to za komuny bywało do pracy przez 52 lata. P Ośle Gadowski ,po co się pchasz do Sejmu _,Czyż nie dość krzywdy idzie za Tobą już tylko w tym temacie. Czyż nie dość dramatów przez takich jak Ty w wielu Polskich rodzinach,wiele przekleństw i złorzeczeń Tobie POdobnym.Z Gać się chce jak widzi się twój już stercz ly wizerunek na każdym autobusie. Przekroczyles dawno próg wszelkiej przyzwoitości ,
  Może to polskie prawo ciebie chroni ale są ludzie co pamiętać będą ta Wasza POdlosc,A za tobą przekleństwa i poczucie krzywdy.

 • ~Ania Bezoka 2019-10-07 15:03:04

  To dziwne że jeszcze nie przyszedł z adwokatem. To zwykły bandyta który powinien iść do więzienia. Skoro prezes go broni może sam dał zlecenie na koszulkę ?

 • ~xXXx 2019-10-07 11:04:36

  Członek zarządu spółki który ukrywa się przed policją? Poważna ta spółka jeśli zatrudnia takie osoby:)

 • ~Inspektor Pracy 2019-10-06 10:03:25

  --trwa okres przedwyborczy ale w mas-mediach trudno o rzeczową dyskusje.Pod wieloma artykułami wybrocznymi (jednostronnymi ) trudno umiescić komentarz,zadać pytania do kandydatów. Redakcje nie pozwalają. Słowem "gadał dziad do obrazu". Za to na autobusach widać wciąż wizerunki takiego co twierdzi że był najaktywniejszy a ja się pytam w czym. ?! POśle Gadowski czy nie dość już krzywdy ludowi Ślaska wyrządziłeś? Popatrz ilu z Nich pomimo iz są z Twojego wieku ale zatrudnieni znacznie wcześniej ,obecnie juz spracowani (nie tak ja ty)- nie dożywa Twojego ukradzionego POlitycznie Im a nowego dla Nich wieku emerytalnego. Kończyłeś szkoly (sztuka dal sztuki) -ale nie pracowałeś tak jak Oni a potem POmogleś złodziejom w sejmie odebrać takim robotnikom to co Oni wypracowali . i...Twoja cała zyciowa odpowiedzialność to dyktanda, Ich znacznie wiecej!. Tobie nie do Sejmu a do Obozu Pracy gdzie powinieneś z kolesiami do końca twoich dni POzostawać. To jest właściwe miejsce dla Ciebie ..Lenin miał racje.

 • ~Ania Bezoka 2019-10-04 22:20:03

  Wkoncu odblokują Żory (będzie wydobycie) chociaż 40% mieszkańców pracuje właśnie w JSW !!

 • ~seboc 2019-10-04 14:24:20

  Czy Pani Prezydent dopiero wstala?
  Dewastacja trwa od dziesiecioleci, jakos miasto nie egzekwowalo od JSW naprawy szkod. JSW dostaje wszelkie zezwolenia wodnoprawne na odprowadzanie syfu. Z haldy wiatr znosi na osiele 100-lecia co chce, czy ktos w magistracie wie, ze halda to nie sa kamyki z potoka, tylko zanieczyszczenie chemiczne i radioaktywne. Wiadukt ponoc tez uszkodzila dzialalnosc gornicza.

 • ~Ania Bezoka 2019-10-04 12:44:38

  Podryw na POlicjanta się nie udał.

 • ~Inspektor Pracy 2019-09-28 13:32:35

  Tak to było-przedruk: ....Chyba wszyscy pamiętają reformę emerytalną z 2012 r. - to wtedy rząd Donalda Tuska (58 l.) skazał Polaków na tyranie do 67. roku życia. Trzy lata temu (były) urzędujący prezydent w pełni popierał sprawę. Ba, namówił nawet Janusza Palikota (51 l.) żeby jego partia zagłosowała tak jak koalicja PO-PSL. Wybory prezydenckie już (były) w maju i wszystko wskazuje na to, że Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku.„- Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie słabiej wykształceni, w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później -” tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. „- W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia”.

 • ~Ania Bezoka 2019-09-27 16:28:53

  Przykład idzie z góry.

 • ~Inspektor Pracy 2019-09-26 11:36:52

  .....Mam pytanie do PO oraz PSLu .....Czy zdajecie sobie sprawę ilu spracowanych osób kiedyś prac w szkodliwych i nieb warunk pracy, przez Was nie dożywa obecnego wieku emerytalnego a dożywszy żyją może zaledwie tylko kilka lat?. Pozbawiliście wstecznie Ustawą Pomostową Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji,nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych włącznie np. przy źródłach promieniotwórczych czy rtęci.itp etc -- Ich z praw emerytalnych w godnym dla tej pracy wieku i to po fakcie świadczenia tej pracy. ”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np zdrowie ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą.-z prawa do dożycia... Wspominacie morderstwo Adamowicza –myślicie ,że jesteście lepsi? To pomyślcie o konduktach tych rodzin tak spracowanych osób ,setkach , tysiącach osób co rok odprowadzających Ich na cmentarz. Zapomnieliście o Nich -celowo? Pamięć Panie Gadowski boli! --Pomyślcie o Ich żonach ,dzieciach ,wnukach i wreszcie o tak cynicznie okradzionych zmarłych a spracowanych onegdaj i wyzyskanych.. Zabiliście swoją decyzją o zmianie filozofii emerytalnej (zmiana w trakcie --emerytura nie za byłe już szkodliwe a za ewentualną możliwość zaszkodzenia (np..kontrolerzy lotów) . Co zrobiliście z robotnikami pracującymi od 15 r życia próbując zmusić nawet do 52 lat pracy, (PiS 50 lat)!...Zdajecie sobie sprawe iż nie zabijacie nożem jak Adamowicza zabito a POlityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda tym gorzej, że spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale zapóźno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. .W każdym bądź razie sprawcy tej nie boje się tak to nazwać POdłej zbrodni powinni trafić do Obozu Pracy a nie do Sejmu. I to było by sprawiedliwe gdyz w czym oni się napracowali. dyktandami jak Pan Gadowski? --Stwierdziliście tez ,że jak "będą się sądzić o to, to PO podniesicie koszty sądowe" - i to uczyniliście podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS (Budka o ironio później w Żorach protestował o dostęp obywateli do Sądów) --a nastepnie obniżyliście Tym ludziom o ironio jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,tylko w Obozie Pracy dla was jest miejsce.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem zmiany w MZK ułatwią pasażerom podróżowanie komunikacją miejską?
Oddanych głosów: 737